Як знищити падалицю соняшника та інші бур’яни на посівах пшениці?
Зернові-колосові

Висівали гібрид  під гранстар “Сонячний настрій”, восени посіяли озиму пшеницю, зараз на сходах помітно багато падалиці, а також інші бур’яни вже пробиваються. Підкажіть, чим краще обробити посіви, щоб забарати соняшник та бур’яни.

Відповідь експерта

Боротьба з бур’янами на посівах зернових-колосових культур являє собою реальний резерв підвищення врожайності. За умови засмічення посівів врожайність може зменшитись на 25-35 %. Конкуренція між культурою та бур’янами за світло, вологу та поживні речовини також призводить до зниження якості зерна.

Раціонально підібрані агротехнічні заходи та організація правильної сівозміни дозволяє забезпечити чистоту полів. Однак у випадку, коли під час весняного інспектування посівів на 1 метр квадратний поля виявлено більше ніж 10-15 однорічних або 2-3 багаторічних бур’яни, виникає необхідність у застосуванні гербіцидів.

Для якісного знищення соняшника стійкого до гранстару, ми рекомендуємо застосовувати гербіцид виробництва ALFA Smart Agro «Тріатлон», до складу якого входить три діючих речовини тифенсульфурон-метил 300 г/кг, трибенурон-метил 300 г/кг, флорасулам, 100 г/кг , які у комплексі забезпечують надійний контроль не тільки падалиці соняшника стійкого до гранстару, але й соняшника стійкого до гербіцидів групи ІМІ, а також решти особливо шкідливих бур’янів, таких як: підмаренник чіпкий у всіх фазах розвитку, щириця, ромашка польова, падалиця ріпаку, берізка польова та інші. Данний гербіцид володіє максимально широким спектром проти дводольних бур“янів. Він є високоселективним до зернових та невибагливим до температурного режиму (діє від +5 С).

Ефективним буде застосування  гербіцидів “Альфа Стар Дуо” та “Гренадер Максі” у нормі 20-25 грам на гектар з прилипачем (100 мл на 100 л робочого розчину).

Також широко застосовують бакові суміші із діючими речовинами трибенурон метил (“Альфа Стар”, “Гренадер”, “Штефурон”, інші) з 2,4 Д вмісними препаратами (“Агент”, “Дисулам”, “Прайм”, “Альфа-Ефір”, інші) або дикамбою (“Альфа Дикамба”, “Диво”, “Діанат”).
Якісні гербіциди, для захисту зернових-колосових культур, можна придбати у нас на сайті тут.

Варто пам’ятати, що бур’яни найбільш чутливі до дії гербіцидів на ранніх етапах вегетації. Саме тому, боротися з ними за допомогою хімічних засобів захисту варто якомога раніше: від середини ІІ до середини ІІІ етапу органогенезу, або у фазі повного кущення зернових.