Олійна редька на насіння – засоби захисту та догляд.
Інше

Маємо десять гектар олійної редьки.
Пішли проблеми по полю. Що робити?

Відповідь експерта

Олійна редька вважається безцінним добривом. Вона є не тільки чудовим сидератом та допомагає попередити виснаження ґрунту після культур, що витягають корисні компоненти при своєму розвитку, але й вирощується як медонос, поживна кормова культура, лікарська рослина, використовується для вироблення дизельного паливного масла для техніки. З кожним роком набуває популярності не тільки серед невеликих фермерських господарств, а й агрохолдингів-гігантів.

СЕРЕД ПЕРЕВАГ ОЛІЙНОЇ РЕДЬКИ:

  • може висіватися на глинистих грунтах будь-якої щільності, перетворюють цей щільний моноліт у пухку структуру;
  • є гарним розпушувачем, підвищує повітр’я- та вологопроникність;
  • бадилля редьки затримує на ділянці сніг і вберігає грунт від промерзання;
  • завдяки потужній кореневій системі у верхні шари грунту витягуються поживні речовини;
  • ефірні масла рослини, що залишаються в землі після скошування і закладення в грунт, чинять слабкий фунгіцидний та інсектицидний ефект, вберігають наступні культури від парші, розвитку дротяників і нематод;
  • сприяє розвитку корисних грунтових бактерій і черв’яків — постачальників гумусу;
  • за рахунок змикання зеленої маси у міру росту (ефект мульчування) не дає розвиватися бур’янам на ділянці;
  • після скошування швидко розкладається в землі, збагачуючи її мінеральними речовинами і гумусом.

Вирощуючи олійну редьку на насіння, варто приділити увагу захисту посівів від шкідників, хвороб та бур’янів у весняно-літній періоди.

Захисні заходи необхідно здійснювати профілактично та за досягнення економічних порогів шкодочинності за допомогою пестицидів.

З метою попередження пероноспорозу, альтернаріозу, фузаріозу, кореневих гнилей, пліснявіння насіння, пітіума, насіння гірчиці перед висадкою рекомендуємо обробляти фунгіцидним протруйником на основі флудіоксанілу та металаксилу-М у нормі 5 л/т. Захистити сходи від шкідників допоможуть інсектицидні протруйники на основі тіаметоксаму або імідаклоприду у нормі 4 л/т. Підвищенню дружності сходів та покращенню стійкості насіннєвих посівів до стресових факторів навколишнього середовища сприятимуть препарати Вимпел К 2 та комплексне мікродобриво Оракул насіння.

Підвишити врожайність насіння редьки допоможе внесення боровмісних добрив перед цвітінням, а також стимуляторів росту та комплексних мікроелементів по листу.

У період вегетації гірчиці сконтролювати широкий спектр основних хвороб, у тому числі альтернаріоз, ознаки якого яскраво помітні у конкретному випадку, допоможуть препарати на основі тебуконазолу (Полігард, Тезис, Грінфорт Док, Унікаль) з нормою 0,5-1,0 л/га.

Крім того, олійна редька може вражатися великою кількостю шкідників, що також сприяє поширенню по посівах грибкових захворювань. Попередити винищення посівів може своєчасне внесення інсектицидних препаратів контактно-системної дії, таких як: Фас, Атрікс, Канонір Дуо, Оперкот Акро, Бомбардир, Асистент, Альфа-Ацетаміприд, Фосорган Дуо, Нурік та інші (згідно регламенту до кожного окремого препарату).