Ранній посів і переростання озимої пшениці
Зерновые-колосовые

Доброго дня. Маємо проблему на посівах пшениці. Висівали у цьому році досить рано (14 вересня), оскільки за прогнозами синоптиків очікувалась рання зима. Хочу сказати, що сходи були рівномірні, пшениця закущилась гарно. Зараз місцями висотою до 20 см.
Перед посівом обробляли протруйниками від хвороб і шкідників, а ще дали гуматів по пів літри на тону. Наче все зробили, як книжка пише, але нещодавно почали помічати, що на посівах з’являються жовтуваті плями. Кінчики на пшениці жовтіють.
Окремо хочу відмітити, що після посіву було декілька дощів і досить тепло. На данний момент у нас тримається плюсова температура.
Надсилаю фото на розгляд фахівця
м Тульчин. Вінницька обл.

Ответ эксперта

З огляду на фото, які нам надали, приходимо до висновку, що Ваша пшениця на даний момент має ознаки переростання. Проаналізувавши терміни посіву та погодні умови, схиляємось до думки, що висів був здійснений у ранні терміні, і дані прояви є наслідком недостачі мікроелементів, для нормального розвитку посівів.
Хотілося б відмітить, що продуктивність рослин зменшується як при ранніх, так і при пізніх термінах посіву. Багаторічні дослідження показують, що за умови оптимальних термінів сіву рослини можуть повністю використовувати всі необхідні фактори для свого зростання та розвитку. За таких умов, вони «програмуються» на високу урожайність.
В умовах затяжної теплої осені, озимина розвиває велику вегетативну масу, сильно кущиться. Крім того, рослини ранніх термінів висівання більше страждають від шкідників та хвороб, посіви сильніше забур’янені, можуть випрівати. Внаслідок переростання рослини починають інтенсивно використовувати запасні речовини і стають менш стійкими до несприятливих умов, знижується зимостійкість. В результаті недоліку мікроелементів кінчики рослини починають жовтіти, змінюється забарвлення посівів на більш бліде.
На даний час, обробку будь-чим проводити немає ніякого сенсу, а тому, рекомендуємо ранньою весною, після відновлення вегетації, обробити посіви баковою сумішшю із засобів захисту від хвороб (фунгіциди для пшениці) та шкідників (інсектициди для пшениці), а також, обов’язково, комплексним мікродобривом, яке відновить баланс мікроелеменітів. У фазі виходу в трубку, колосіння обприскування радимо повторити мінімум двокомпонентним фунгіцидом, комплексним мікродобривом, та інсектицидом за необхідністю.