Як знищити дерева, які відростають від коренів старих, спиляних?
Кустарники (площади несельскохозяйственного назначения)

Доброго дня. Декілька років поспіль зіштовхуємося з проблемою, яка полягає у тому, що на місці спиляних дерев від корневища відростають нові пагони. Порадьбе, будь-ласка, засіб за допомогою якого можна було б якісно знищити молоду парость.

Ответ эксперта

В процесі ведення сільськогосподарської діяльності, а також у садівництві, іноді є необхідність у знищенні зайвих дерев. Це можуть бути як постарілі культурні дерева, так і дикорослі. Кардинальним і досить простим способом знищення таких рослин вважається їх спилювання під корінь нижче рівня землі.  Але, виявляється багато ще залежить від величини пня і накопиченої в ньому потенційної здатності до зростання. Якщо дерево має ще значний потенціал, на пеньку  з’являється поросль, яка з часом може перетворитися в густі зарості.

У такому випадку, найефективнішим способом є корчування, яке при невеликій товщині стовбура, не викликає ускладнень. Головне дотримуватися певних рекомендацій, а саме:

  • при спилюванні краще залишити стовбур довжиною 1,5 -2 метра;
  • вибрати навколо стовбура лопатою  грунт до великих корінних коренів;
  • дрібні і середні коріння радимо перерубувати лопатою або сокирою;
  • перерубувати центральний корінь і дістати пеньок з утвореної ями;
  • інше коріння можна не добувати, оскільки воно саме пропаде з часом без стовбура.

Корчування великих дерев справа досить важка та клопітка,  у такому випадку, або, якщо на корчування не має часу і засобів, радимо застосовувати гербіциди суцільної дії такі як Раундап, Отаман, Геліос, Гліфовіт, Сокар та інші у максимальному дозуванні з додаванням азотовмісних добрив (карбамід, селітра), для посилення ефективності дії препратів.

Також, з метою ефективного знищення молодої парості, можна застосовувати бакові суміші з гербіцидами суцільної дії та засобами, що містять ефіри, флорасулам та дикамбу (Пріма, Естерон, Діанат та їх замінники).

Обробку варто проводити по вегетуючих листках, в діапазоні температур від +10 до +25 С , в період активного росту пагонів.

Бажано уникати опадів впродовж години-двух до та після обробітку.