Хвороба, шкідник чи НЛО?
Другое

Останнім часом до агрономів надходять питання щодо «загадкових» пошкоджень посівів – приблизно округлих плям на полі радіусом близько 10 м, з низькорослими деформованими рослинами. Зараз такі плями помічають на посівах соняшнику і кукурудзи.

Осередки з пошкодженими рослинами досить чітко відмежовані, але ступінь пошкодження рослин дещо різниться: рослини в центрі плям пошкоджені більше, на краях – менше.

Загальні ознаки: зігнуті та сплющені стебла, іноді з тріщинами, розірваними провідними пучками, з некрозними (відмерлими) ділянками на стеблах та листі.

Ответ эксперта

Часто ці симптоми помилково діагностують як прояви ураження хворобами (фомопсисом, бактеріозом та ін.), пошкодження шкідниками чи гербіцидну післядію.

Насправді все набагато простіше – це наслідки удару блискавки!

Грозові опади «гуляють» Україною впродовж усього червня-липня, вертикальні блискавки влучають у ґрунт, особливо на полях, що знаходяться на підвищеннях рельєфу.

Тому придивіться до симптомів!

На жаль, такі рослини вже не відновляться. Деякий час після удару вони зберігають зелене забарвлення, а потім засихають і гинуть.

Але заспокоює факт, що це не є осередок розповсюдження інфекційної хвороби чи шкідників, сусіднім рослинам і посіву загалом нічого не загрожує.

Сприймаймо такі влучання блискавки як данину матінці-природі.